Вогнегасники (ОТ) - це переносні або пересувні пристрої для придушення вогнища загоряння або задимлення на початковому етапі виникнення пожежі. Принцип їх дії заснований на використанні туша властивостей активної речовини, в якості якого можуть виступати вода і водні розчини, газ і газові з'єднання, пінні та порошкові склади. ВІД є одним з найбільш ефективних засобів пожежогасіння Їх застосування може врятувати цінне майно, здоров'я, а іноді і життя людини.

 

Правила зберігання вогнегасників

Правила зберігання та експлуатації вогнегасників регламентовані наказами Державної служби з надзвичайних ситуацій України, Законами про охорону праці та пожежної безпеки, Державних стандартів України 3675-98, 3734-98, 2.601-95, 12.4.009-83, Державними правовими актами про охорону праці та Правилами пожежної безпеки України.

 

 

Які документи потрібні на вогнегасники

Первинним документом, що підтверджує технічні характеристики ВГ, є паспорт виробу або технічний паспорт. Він оформляється компанією-виробником і містить повне найменування юридичної особи-виробника, дату випуску продукції і її заводський номер, інформацію про вагу, тип і масі вогнегасної речовини, внутрішньому тиску та інших технічних характеристиках.

 

Згідно з правилами і нормами пожежної безпеки України, головну відповідальність за пожежну безпеку об'єкта і дотримання норм охорони праці на підприємствах і в організаціях різних форм власності несе головний керівник (директор, генеральний директор, голова та ін.) І керівники структурних підрозділів. Наказом по підприємству керівник призначає особу, відповідальну за протипожежну безпеку об'єкта, на яку покладено ведення документообігу. У сферу його відповідальності входить заповнення і систематичне ведення журналу обліку ВГ.

 

 

Облік вогнегасників

Журнал обліку містить наступні дані про кожного ВІД на підприємстві:

  1. Реєстраційний номер і тип ВІД.
  2. Місце зберігання кожного вогнегасника відповідно до правил пожежної безпеки України.
  3. Дату проведення кожного щомісячного огляду і всіх перевірок.
  4. Результати перевірки із зазначенням виявлених дефектів і пошкоджень - вм'ятин, слідів від удару або іншого механічного впливу, несправність механізму, показання внутрішнього тиску, стан шланга і ін.
  5. Список заходів, прийнятих для ліквідації виявлених недоліків.
  6. Дату відправлення та отримання ВІД з технічного обслуговування ліцензованою організацією або компанією.
  7. Дані особи, відповідальної за протипожежну безпеку об'єкта і його підпис.

 

Компанія Євросервіс реалізує повний комплект журналів та інструкцій з пожежної безпеки та охорони праці. Всі документи відповідають правилам пожежної безпеки України і можуть використовуватися в організаціях і на підприємствах різних форм власності. Наші фахівці проконсультують по всіх питаннях і допоможуть підібрати комплект документації, необхідний для вашої компанії.