Документи на вогнегасники: паспорта та журнали обліку.

Вогнегасники - це переносні або пересувні пристрої для придушення вогнища загоряння або задимлення на початковому етапі виникнення пожежі. Принцип їх дії заснований на використанні туша властивостей активної речовини, в якості якого можуть виступати вода і водні розчини, газ і газові з'єднання, пінні та порошкові склади. Вогнегасники є одним з найбільш ефективних засобів пожежогасіння, застосування якого може врятувати цінне майно або здоров'я, а іноді і людське життя.

Правила зберігання та експлуатації вогнегасників (ОТ) регламентовані наказами Державної служби з надзвичайних ситуацій України, законами про охорону праці та пожежної безпеки, державними стандартами України 3675-98, 3734-98, 2.601-95, 12.4.009-83, Державними правовими актами про охорону праці та Правилами пожежної безпеки України.

Первинним документом, що підтверджує технічні характеристики ВІД, є паспорт. Паспорт вироби або технічний паспорт оформляється компанією-виробником і містить в собі повне найменування юридичної особи-виробника, дату випуску продукції і її заводський номер, вага, тип і масу вогнегасної речовини, внутрішній тиск і інші технічні характеристики.

Згідно правил і норм пожежної безпеки України головну відповідальність за пожежну безпеку об'єкта і дотримання норм охорони праці на підприємствах і в організаціях різних форм власності несе головний керівник (директор, генеральний директор, голова та ін.) І керівники структурних підрозділів. Наказом по підприємству керівник призначає особу, відповідальну за протипожежну безпеку об'єкта, на яку покладено ведення документообігу. У сферу його відповідальності входить заповнення і систематичне ведення журналу обліку ВІД.

Журнал обліку містить в собі такі дані про кожного ВІД на підприємстві:
1. реєстраційний номер і тип ВІД;
2. місце зберігання кожного вогнегасника відповідно до правил пожежної безпеки України;
3. дата проведення кожного щомісячного огляду і перевірки;
4. результати перевірки із зазначенням виявлених дефектів і пошкоджень - вм'ятин, слідів від удару або іншого механічного впливу, несправність механізму свідчення внутрішнього тиску, стан шланга і ін .;
5. список заходів, прийнятих для ліквідації виявлених недоліків;
6. дата відправки та отримання ВІД з технічного обслуговування ліцензованою організацією або компанією;
7. дані особи, відповідальної за протипожежну безпеку об'єкта і його підпис.

Компанія Євросервіс реалізує повний комплект журналів та інструкцій з пожежної безпеки та охорони праці. Всі документи відповідають правилам пожежної безпеки України і можуть використовуватися в організаціях і підприємствах різних форм власності. Наші фахівці проконсультують по всіх питаннях і допоможуть підібрати комплект документації, необхідний для вашої компанії.