Компанії-виробники випускають пожежні рукави самих різних видів і з різними технічними характеристиками. Для того, що б споживачеві не заплутатися в цьому різноманітті і зробити правильний вибір на готову продукцію наноситься маркування, яка містить всю необхідну інформацію про типах, видах, розмірах і призначення цього протипожежного інвентарю.

 

Пожежні рукави випускаються трьох основних типів - напірні, використовувані для роботи з туша сумішшю під підвищеним тиском; всмоктувальні та напірно-всмоктувальні, використовувані для роботи в складі автомобільних РЕАЛИЗАЦІЯ комплексів. Крім товарного знаку та логотипу компанії-виробника протипожежний інструмент містить знаки, що позначають функціональні і конструктивні особливості виробу.

 

Маркування всмоктуючих і напірно-всмоктувальних рукавів містить символи класу використання інвентарю.

«Б» означає, що інвентар може працювати з нафтопродуктами;

«В» з водою технологічного призначення або містить забруднювачі;

«Г» з газоподібними речовинами;

«КЩ» з лугами і неорганічними кислотами в слабкої концентрації;

«П» з харчовими рідинами. Крім цих знаків маркування включає в себе робочий діаметр і тиск, довжину рукава в метрах, дату виробництва, позначення відповідності технічному стандарту і позначку пройденого контролю.

 

Маркування напірних рукавів містить технологічні знаки і символи:

  • тип комплектації - РПМ для інвентарю пожежної автотехніки, РПК-Н для зовнішніх пожежних кранів і РПК-В внутрішніх;
  • матеріал виготовлення - Д для 2-х стороннього покриття з полімерного матеріалу, П для покриття з внутрішнім гідроізоляційним шаром і спеціальним просоченням каркаса і В для внутрішнього шару гідроізоляційного матеріалу;
  • позначки про спеціальної конструкції або призначення;
  • метричні характеристики - довжину в метрах, робочий діаметр і тиск.

 

 

 

Пожежний рукав спеціального призначення має свої типи спеціальних позначень:

  • за функціональними характеристиками - І наносять на продукцію, стійку до механічного зносу; М стійка до нафтопродуктів і Т позначає, то продукція здатна тривалий час працювати в умовах високої температури;
  • за кліматичними характеристиками - ТУ1 мають позначення ті вироби, які можуть застосовуватися в місцевостях з високими температурами і показниками вологості; У1 в місцевостях з помірними кліматичними умовами і УХЛ1 для умов Крайньої Півночі.

 

 

Маркування та спеціальні символи повинні наноситься на готову продукцію таким способом, який забезпечив би видимість і зручний для читання позначень протягом всього терміну служби протипожежного обладнання. Необхідно відзначити, що інструменти і матеріали закордонного виробництва не завжди відповідає технічним нормам і стандартам України та при виборі товару слід звертати окрему увагу на нанесені позначення.