Пожежний рукав є трубопровід з гнучкого матеріалу, призначений для доставки води або гасячого складу до вогнища спалаху. Залежно від функціонального призначення вони діляться на напірні, напірно-усмоктувальні і всмоктувальні. Найбільш використовуваним типом з них є напірні пожежні рукави.

 

Напірні пожежні рукави (НПР) використовуються для доставки води або іншого гасячого складу до вогнища спалаху під надлишковим тиском. Такі вироби повинні бути легкими і міцними, мати високі характеристиками по стираності, опору агресивних рідин і високих температур. При цьому їх внутрішня поверхня має бути невеликим опором водному потоку. Для компактного зберігання такі вироби повинні бути максимально еластичними і гнучкими.

 

 

Залежно від матеріалу виготовлення НПР діляться на два види - з натуральних волокон і з синтетичного волокна. Вироби з натуральних волокон виробляються з використанням льону або льноджутовая матеріалу і характеризуються відносно невеликим терміном експлуатації та необхідністю проведення регулярних просушування матеріалу. Виготовлені з синтетичного волокна НПР діляться на прогумовані, латексована і вироби з двостороннім полімерним покриттям. Такі елементи системи протипожежної безпеки характеризуються довшим терміном служби і більшою стійкістю до несприятливих кліматичних умов.

 

Залежно від функціонального призначення НПР можуть бути для мобільних засобів гасіння пожеж і для місць стаціонарного зберігання в будівлях і спорудах житлового, складського, торгово-розважального або офісного типу.

 

Залежно від діаметра умовного проходу і робочого тиску, НПР діляться на номенклатурну групу РПК (50-51 мм, тиск не менше 1 МПа) і РКК (65-88 мм., Тиск від 1.2 до 3.0 МПа).

 

За критерієм оцінки стійкості до агресивних середовищ НПР діляться на:

  • звичайні;
  • стійкі до абразивного зносу;
  • стійкі до впливу нафтопродуктів;
  • стійкі до температурного впливу.

Залежно від умов експлуатації випускаються рукави для помірного (від -40 до +45 градусів за Цельсієм), тропічного (від -50 до +50) і екстремального клімату (від -60 до +50).

 

Центр пожежної безпеки Євросервіс пропонує своїм клієнтам близько двадцяти найменувань напірних пожежних рукавів. Всі вироби повністю відповідають вимогам ГОСТ Р 51049-2008, виготовлені з натуральних і синтетичних волокон і мають найнижчу ціну на ринку України. Зверніться до нас і наші фахівці допоможуть вам вибрати не тільки рукава, але і всі протипожежні інструменти і матеріали для вашого об'єкту нерухомості.