Вогнегасні порошки (ОП) - це спеціальні суміші, які використовуються для гасіння вогнищ загоряння і задимлення різних класів складності. Порошок стали використовуватися ще в 18-му столітті в Німеччині і в якості основного гасячого речовини вони містили у своїй основі алюмінієвий галун. Стрімкий розвиток цієї технології почалося в середині 20-го століття і було обумовлено широким використанням в промисловості спеціальних речовин і матеріалів, гасіння яких традиційними способами неможливо або сильно ускладнене.

ОП можна умовно розділити на два види - порошки загального та спеціального призначення. Загального призначення призначені для гасіння вогнищ загоряння твердих горючих матеріалів, рідин і плавких речовин і газів. Спеціальні використовуються в залежності від свого призначення і можуть ефективно гасити палаючі метали та їхні сполуки, електрообладнання та проводку під напругою.

Головними перевагами ОП є:

  • Універсальність, що дозволяє використовувати порошок в гасінні всіх видів пожеж;
  • Здатність гасіння спеціальних речовин, таких, наприклад, як палаючий натрій;
  • Нетоксичність для людини, тварин і природи;
  • Дешевизна;
  • Зручність зберігання і використання.


 

Однак порошки мають і цілий набір недоліків. Значно обмежують їх застосування в екстрених ситуаціях:

  • Використання порошків в приміщенні для гасіння вогнищ загоряння значно знижує рівень видимості;
  • Порошки забруднюють поверхні предметів, стін, підлогу і стелю приміщення і не можуть використовуватися в будівлях і спорудах бібліотек, архівів, музеїв, квартирах та ін .;
  • Погані туша характеристики для палаючих твердих поверхонь з великою кількістю пустот і нерівностей;
  • Використання порошкових вогнегасників для локалізації загоряння в салонах автомобілів вимагає повного заповнення внутрішнього простору туша речовиною.

 


За своїм хімічним складом ОП складаються з негорючого основної речовини (до 95%), гідрофобізатора (до 6%), депресанти (до 3%), антиоксиданту (до 2%) і інших спеціальних добавок і домішок. В якості основного речовини найчастіше використовуються бікарбонати або хлориди лужних металів або фосфорно-амонійні солі.

Після закінчення терміну придатності ОП вони підлягають регенерації або утилізації. Процес регенерації складається у відновленні туша властивостей порошку. Для регенерації він відправляється на завод виробник для відновлення його властивостей і характеристик.

Утилізація ОП спрямована на використання втратив свої туша властивості порошку в інших цілях. ОП на основі солей можуть використовуватися в якості азотно-фосфорних добрив, якщо в складі ВП за основу слід брати хлорид калію - калійних добрив. Бікарбонат натрію знаходить своє застосування в якості раскислителя грунту або стічних вод. Порошок може бути розпилений безпосередньо на поверхні грунту перед посадкою або підгодівлею рослин, чагарників і дерев. Після розпилення рекомендується полив.

Центр пожежної безпеки Євросервіс пропонує своїм клієнтам як широкий спектр послуг так і продукцію з широкої лінійки протипожежного обладнання для об'єктів нерухомості різного призначення. Всі наші товари мають гарантію якості, сертифікати відповідності та іншу дозвільну документацію. У нас ви зможете отримати безкоштовну консультацію з усіх питань, пов'язаних з пожежною безпекою, купити засоби індивідуального захисту і первинні засоби пожежогасіння, пожежний інвентар і обладнання.