Негорючі утеплювачі використовуються у всіх типах житлових, офісних, торгово-розважальних і складських будівель і приміщень. Вони здатні не тільки забезпечити максимальний режим енергоефективності будівлі, але і дозволяють значно знизити ризик поширення вогнищ загоряння або задимлення по приміщенню.

 

Особливості базальтових утеплювачів

Вогнезахисні базальтові матеріали - це мінеральні негорючі утеплювальні матеріали на основі базальтового волокна, здатні витримати екстремально високу температуру. Вони застосовуються для теплоізоляції стінових перекриттів, покрівлі, стелі, віконних і дверних прорізів.

 

Для отримання матеріалу базальтову породу нагрівають до температури плавлення в +1500 С. Розплав виливають в промисловий барабан, а отримані там волокна подовжують за допомогою спеціальної смоли і пресують в базальтову вату. Чудові теплоізоляційні якості матеріалу обумовлені повітряними бульбашками, розташованими між волокнами вати. Крім базальту в виробництві вати на основі мінеральної речовини можуть використовуватися скло і доменний шлак. Але базальт володіє найкращими теплоізоляційними властивостями в самих різних режимах температури і вологості повітря.

 

Переваги базальтової вогнезахисту

Головними перевагами базальтового матеріалу перед іншими є:

 • негорючість і екстремально висока температура плавлення;
 • відсутність виділення токсичних газоподібних продуктів при нагріванні до екстремальних температур;
 • відмінна паропроникність;
 • низькі показники поглинання вологи з повітря;
 • стійкість до вібраційному впливу;
 • широка лінійка продукції за показниками щільності, що значно збільшує область використання вогнезахисного матеріалу ;
 • високий показник стійкості до агресивних кислотно-лужних розчинів;
 • високі показники міцності;
 • хороша звуконепроникність;
 • відмінні теплоізоляційні властивості матеріалу;
 • малу вагу і товщина готового виробу, що використовуються для утеплення та забезпечення вогнезахисту самих різних конструкційних елементів будівель і споруд.

 

 

Де використовують базальтові матеріали?

Широка лінійка випускаються базальтових утеплювачів застосовується не тільки для теплоізоляції стінових перекриттів, підлог, покрівлі та фундаменту, але і для побудови протипожежної зони всередині і зовні будівлі.

 

При виникненні вогнищ спалаху вогонь і газоподібні продукти горіння поширюються всередині приміщень в більшості випадків через вентиляційні канали. Тонкі металеві стінки деформуються і прогорають під дією відкритого вогню і високої температури. Використання базальтового матеріалу для захисту воздуховодов допомагає захистити їх від дії відкритого вогню і запобігти поширенню полум'я по ним в інші приміщення. Технологічно правильне використання матеріалів допомагає збільшити термін опірності системи вентиляції вогню до трьох годин.

 

Базальтові матеріали для захисту стін, покрівлі та стель випускаються у формі рулонів товщиною 5-16 мм. Вони застосовуються в діапазоні робочих температур від -200 С і до + 900 С. Для забезпечення кращої звукоізоляції приміщень використовується матеріал з шаром фольги товщиною 16 мм.

 

Базальтові матеріали для захисту стін, покрівлі та стель, що випускаються у формі рулонів, мають товщину від п'яти до шістнадцяти міліметрів. Вони застосовуються в діапазоні робочих температур від двохсот градусів нижче нуля і до дев'ятисот градусів вище нуля за Цельсієм. Для забезпечення кращої звукоізоляції приміщень використовується матеріал з шаром фольги.


Центр пожежної безпеки Євросервіс пропонує вашій увазі різні конструкції протипожежних дверей для житлових, промислових, складських та торгово-розважальних об'єктів нерухомості. Всі моделі сертифіковані і дозволені до використання на території України без обмежень. Зверніться до нас і наші фахівці допоможуть вам вибрати необхідну модель і підберуть оптимальний спосіб доставки на будівельний об'єкт.