Первинні засоби гасіння залишаються одним з найбільш дієвих інструментів у боротьбі з пожежею на ранніх етапах його виникнення. Особливо важливими вони є для шкіл і дитячих садів, коли рахунок в критичній ситуації йде на хвилини і ціною помилки може бути життя дитини. Для правильного зберігання і своєчасного використання інструментів і обладнання застосовуються пожежні щити. Чи необхідний пожежний щит в дошкільному закладі чи школі і де він повинен розташовуватися згідно правил протипожежної безпеки в Україні?

Вимоги до щита в дошкільному закладі.

Пожежний щит або стенд - це спеціальний екран з дерева, металу або пластику, який встановлюється на спеціальних опорах або кріпиться до стіни. Він призначений для зберігання протипожежного інвентарю та обладнання. Залежно від конструкції вони можуть бути відкритого і закритого типів. Відкритий щит представляє собою екран, із закріпленим на ньому інвентарем. Закритий щит є коробкою з суцільними дверцятами, дверцятами з металевої сітки або дверцятами з оглядовим прозорим віконцем.

Стенд пожежний для школи або дитячого садка повинен бути змонтований у внутрішніх приміщеннях будівлі в тому випадку, якщо воно не обладнане системою пожежного водопроводу і установки автоматичного гасіння. Щит може бути встановлений в комплексі з інформаційним стендом, що містить наочні матеріали з техніки безпеки і правил поведінки під час пожежі.

Щит встановлюється в будівлі на добре видному місці з вільним доступом з розрахунку один щит на 200 метрів квадратних площі. Місце його розташування має бути зазначено на евакуаційному плані. Вогнегасники, що зберігаються на стенді, повинні бути захищені від прямих сонячних променів, а також теплового випромінювання від опалювальної системи або працюючого технологічного обладнання. Стенд повинен бути пофарбований в червоний колір і мати відповідні позначення на корпусі. Забороняється установка щита на шляхах евакуації з будівлі або приміщення. Весь інвентар, обладнання та протипожежний інструмент повинен використовуватися тільки за прямим своїм призначенням.

Стенд пожежний для школи.

Комплектація стенду може включати в себе наступні найменування інструментів та інвентарю:

вогнегасники порошкового або вуглекислотного типів;

конусні відра;

• багри і ломи;

• пожежні сокири;

• лопати штикового і совкового типів;

протипожежні полотна;

ємності з водою;

ящики з піском.

Стенд з пожежної безпеки в дитячому садку і школі виконує функцію інформування дітей про необхідність правильної поведінки з джерелами вогню і як вести себе в разі виникнення пожежі. На відміну від щитів, інформаційні стенди повинні бути в кожному навчальному закладі незалежно від наявності систем сигналізації та автоматичного пожежогасіння. Вони виконуються з різних жароміцних матеріалів, відрізняються яскравими кольорами з написами великим шрифтом.

 

Пожежний щит в школі, дитячому садку

 

Стенд пожежної безпеки в дитячому саду повинен бути розрахований на найменшу аудиторію. Вони повинні містити яскраві картинки і наочні матеріали, що привертають увагу малюків, в ігровій формі формують основи пожежної безпеки і правила поведінки в екстреній ситуації. Стенд з пожежної безпеки в школі може містити таблиці, цікаві факти і статистичні дані, а також телефони екстрених служб і план евакуації з будівлі. Найчастіше вони розташовуються в місцях з найбільшим людинопотік - близько їдалень, актових залів, роздягалень.

 

ПОЖСОЮЗ – НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!