Як показує практика, пожежа будь-якої людини може застати зненацька. Щоб зберегти життя собі і близьким, слід час від часу повторювати основні правила евакуації з житлового приміщення:

 

Правило №1 - набрати 101 відразу ж після першої невдалої спроби самостійно впоратися з невеликим спалахом. Це життєво важливе правило!


Правило №2 - при виникненні найменшого загорання, вивести на вулицю людей похилого віку і маленьких дітей. Тільки після цього повернутися в приміщення для виконання правила №3.


Правило №3 - після того як номер 101 буде набрано, а діти і люди похилого віку виведені з приміщення, його варто цілком і повністю знеструмити.


Правило №4 - залишаючи приміщення, щільно закрийте двері, щоб уникнути розповсюдження вогню. Але не замикайте двері ключем, - чим швидше служба порятунку добереться до вогнища загоряння, тим менший збиток отримає квартира.


Правило №5 - не користуйтеся ліфтом. У якій би квартирі не почалося загоряння, користуватися ліфтом ЗАБОРОНЕНО. Ви не зможете передбачити в який момент спрацює блокування і ви застрягнете. Найбезпечніше спускатися сходами.


Правило №6 - якщо вихід з приміщення ЗАБЛОКОВАНІ вогнем, найбільш правильна дія - закритися на балконі і чекати приїзду пожежників. Не намагайтеся самостійно спуститися по балконах, газові трубі і карнизах, це може призвести до смерті.


Правило №7 - після прибуття машин пожежної безпеки, слід ТОЧНО і беззаперечно виконувати все, що вам говорять. Кожен крок, кожна секунда, кожне слово направлено на те, щоб врятувати людину.