Наша ліцензія

Протипожежна вогнезахисна обробка металоконструкцій і її специфіка

Метал або сталь є одними з основних складових елементів в конструкції будь-якої будівлі чи споруди поряд з каменем і бетоном, тому заходи по його вогнезахисту є дуже важливими складовими в боротьбі за пожежну безпеку. Таврові і двотаврові балки зі сталі, сталеві колони та інші складові вашої конструкції при відсутності вогнезахисту можуть повести себе при виникненні пожеж та впливу критичних температур вкрай непередбачувано. Відомо, що головним завданням і основною функцією металевих конструкцій є утримання будівлі, запобігання його обвалення.

 

Однак міцність і надійність металу незаперечна в умовах звичайних температур зовнішнього середовища, а в умовах впливу на нього максимально високою критичної температури він може стати пластичним і гнучким. Експерименти і тести показують, що максимально метал пручається вогню до п'яти хвилин, після яких він починає згинатися і плавитися. При цьому процесі відбувається необоротне ушкодження цілісності конструкцій будівель і споруд на його основі.

 

Це, в свою чергу, практично завжди призводить до обвалення будівлі, що є причиною загибелі людей, які не встигли евакуюватися. Природно, що вогнезахисні заходи і роботи є дуже важливими конструктивними методами та елементами забезпечення безпеки всієї споруди або будівлі. У даній статті ми більш детально розглянемо способи і методи захисту від вогню металу і конструкцій на його основі.

 

Крім стандартних методів, застосовуваних конструктивно будівельниками при зведенні будь-яких будівель, таких як штукатурні роботи по сталевій оснастці і сітці, обкладення цеглою і інших методів існують спеціально розроблені матеріали для забезпечення якісного вогнезахисту. Для початку розглянемо варіанти захисту будівель і споруд, що мають неприховані і незахищені несучі елементи з металу, які неможливо конструктивно закрити захисною будівельною конструкцією, розчином бетону та іншими матеріалами. Також наявність таких відкритих металевих конструкцій може бути оригінальним архітектурним дизайнерським або технічним рішенням.

 

Практика показує, що найефективнішим рішенням в Україні щодо захисту подібних відкритих сталевих конструкцій стане напилення або нанесення іншим способом на поверхню металу спеціальної вогнетривкої фарби. Даний метод тільки спочатку здається досить простим і легким, адже досить придбати подібну захисну фарбу в спеціалізованому магазині і пофарбувати відкриті частини металевих конструкцій. Здавалося б, подібні роботи можна довірити будь-кому хоч трохи знайомому з фарбувальними роботами маляру, однак перше враження виявляється вельми оманливим.

 

Щоб якісно захистити метал від впливу критичних температур необхідно мати чітке уявлення про кількість шарів такої фарби на окремих елементах конструкції, що випливає із знання її загальної вогнестійкості. Важливо не допустити розтріскування матеріалів елементів або відшарування фарби при виконанні сушки. Вартість навіть самих бюджетних варіантів вогнетривкої фарби досить велика, що є ще однією причиною якісного виконання робіт з фарбування. Підсумовуючи, можна зробити висновок, що розрахунок загальної кількості необхідної для вогнезахисту фарби необхідно довірити професіоналам, які точно знають всі властивості матеріалу, мають уявлення про кількість шарів фарби на окремих елементах конструкції, а також знайомі із застосуванням меж вогнестійкості.

 

Які роботи з вогнезахисту металоконструкцій проводять наші фахівці?

Наші професіонали проведуть для вас весь комплекс послуг, пов'язаних з вогнезахистом сталевих конструкцій в Києві, Київській області та інших регіонах Україні. Сюди входить розрахунок навантажень, які діють на будівлі і конструкції. Також, виходячи з їх вогнестійких властивостей і часу, після закінчення якого ці споруди не втратить своїх несучих властивостей і характеристик при впливі критичних температур розраховується необхідна кількість шарів вогнетривкої фарби. Складений і розрахований проект з вогнезахисту має певну вартість, яка визначається типом і складністю робіт, а також вибором фарби. Після його складання наші фахівці виконують всі передбачені проектом вогнезахисні заходи.

 

Вогнетривкий засіб наноситься на поверхню спеціальними пристроями - обладнанням, що забезпечує необхідну товщину нанесеного шару. Це вкрай важливо, тому що при недостатній його товщині при його висиханні можливо розтріскування і завивка, а дуже товстий шар не встигає висихати, що призводить до його стікання з пофарбованої поверхні. Професіонали компанії "Євросервіс" грамотно використовують пристрої подібного типу, вони знають про необхідний час для часткового або повного висихання окремого шару, і, по черзі наносячи нові шари, досягають необхідної товщини захисного покриття.

 

При цьому вони ведуть постійний контроль фарби на поверхні конструкції і в рідкому залишку, перевіряють усадковий коефіцієнт і додатково контролюють висохлий шар фарби спеціальним електромагнітним приладом - вихровим вимірником товщини. Якісні матеріали і професійно проведений захист дозволяють домогтися ефективного терміну служби вогнетривкої покриття від 20 до 50 років!

 

За своєю структурою і суті метали є вкрай чутливими до граничних температурних навантажень і впливу вогню. Вони швидко піддаються критичному нагріванню і втрачають при цьому чималу частину своїх міцнісних властивостей. При цьому будь-які несучі конструкції з металу стають одними з найбільш вразливих елементів будь-якої споруди під час пожежі. З огляду на той факт, що сталь в будівництві використовується практично повсюдно, неможливо ігнорувати подібні факти.

 

Конструкції зі сталі мають дуже низький коефіцієнт вогнестійкості, який становить від 6 хвилин до півгодини, при тому, що за всіма нормами і вимогами до будівельних матеріалів їх вогнестійкість повинна знаходитися в проміжку від півгодини до двох з половиною годин.

 

Сенс методу вогнезахисту конструкцій зі сталі полягає в створенні на їх поверхні теплоізоляційного шару, стійкого до впливу критичної температури і полум'я. Цей шар сповільнить час нагрівання металу при будь-якій пожежі і дасть людям таке необхідне час при евакуації.

 

У вогнезахисту сталевих конструкцій в Україні використовують як усталені методи з оштукатурювання стін і фасадів цементною сумішшю, бетоном, укладанні цегляної кладки, так і інноваційні, засновані на застосуванні на поверхні конструкції сучасних матеріалів і наповнювачів. До останніх відносять такі матеріали як мінеральна вата, перліт, гіпсокартон або гіпсоволокнистий лист та багато інших.

 

Ціни, терміни та етапи робіт з вогнезахисту металоконструкцій

Загальна вартість проведення заходів з вогнезахисту конструкцій зі сталі залежить від використання того чи іншого способу або методу.

 

Класифікація методів вогнезахисту конструкцій з металу

Методи і способи захисту можуть бути різними, але основними і найпоширенішими з них є:

  • застосування вогнетривких покриттів, що мають у своєму складі рідке скло, мінералізовані волокна та інше;
  • застосування вогнетривкої фарби, що представляє собою склад з елементів органічного та неорганічного походження.

 

В результаті використання цих методів можливе збільшення межі вогнестійкості конструкцій зі сталі до величини від 50 хвилин до двох з половиною годин. Наша компанія пропонує всі види послуг по забезпеченню ефективної вогнезахисту конструкцій з металу будь-якого типу. Наш багаторічний досвід і використання найбільш інноваційних розробок в цій галузі допоможуть гарантовано збільшити термін служби і захист ваших металоконструкцій.

 

Виконуємо роботи з вогнезахисної обробки металу та металевих конструкцій в Києві, Київській області та в інших регіонах України. Телефонуйте!

Замовити послугу
Відправити