Вогнезахисна обробка

Наша ліцензія

Разом з натуральним каменем, бетоном і деревом, метал (найчастіше використовується сталь) є одними з найбільш поширених матеріалів будівельних і архітектурних конструкцій кожного будинку. Обробка металоконструкцій вогнезахисними речовинами - важливий елемент боротьби за пожежну безпеку. Балки, колони, арматура і конструкційні елементи зі сталі під дією відкритого вогню і високої температури пожежі втрачають свої характеристики і поводяться непередбачувано.

Головною функцією металоконструкцій в архітектурі є забезпечення міцності будівлі і захист від його обвалення під власною вагою. Однак надійність і міцність конструкцій зберігаються тільки в умовах нормальних, середньостатистичних температур навколишнього середовища, а при впливі екстремально високої температури під час пожежі метал стає гнучким і пластичним. Досвідчені тести і дослідження показують, що максимальний термін ефективного опору цього матеріалу вогню становить 5 хвилин - балки, арматура і колони починають плавитися і деформуватися, приводячи до обвалення всієї конструкції.

Крім матеріальних збитків, обвалення може привести до людських жертв - мешканці, персонал, робітники і службовці не встигнуть евакуюватися з охопленої вогнем будівлі. Обробка сталевих елементів протипожежним складом - важлива складова системи безпеки будь-якої житлової, офісної, виробничої, складської чи торгово-розважальної споруди. В Україні вона регламентується двома нормативними документами - Правилами з вогнезахисту та державним стандартом ДБН В.1.1-7:2016 «Пожежна безпека об'єктів будівництва. Загальні вимоги".

Вогнезахисна обробка

Крім стандартних методів вогнезахисту, таких, наприклад, як використання штукатурки і цегляної кладки по сталевій основі, сучасний ринок пропонує спеціальні матеріали і склади, які забезпечують більш якісний і сучасний захист від вогню і високої температури. Найчастіше вони використовуються для несучих елементів зі сталі, які неможливо прикрити бетонною, штукатурною або цегельною подушкою через місця їх розташування, особливості дизайну або технічні особливості будівлі.

 

Вогнезахист по металу «DEFENS M»Вогнезахист по металу «DEFENS M 120»Вогнезахисна штукатурка «DEFENS MP»

 

Класифікація методів вогнезахисту обробки металевих конструкцій

Найбільш популярними і затребуваними на ринку України є такі способи захисту металевих поверхонь:

♦ використання матеріалів на основі рідкого скла, волокна з негорючих матеріалів, наприклад, базальту, і інші;

♦ використання вогнетривкої органічної або неорганічної фарби (склади що спучуються і звичайні).

В результаті застосування цих методів захисту межа вогнестійкості металевих конструкцій збільшується до позначки від 50 до 150 хвилин. Найбільш поширеним способом є напилення вогнетривкої фарби - він відрізняється економічністю, простотою реалізації і універсальністю. Однак, не дивлячись на легкість і доступність вогнезахисної фарби в магазинах, самостійно фарбувати сталеві поверхні не є найкращим виходом із ситуації.

Механізм дії фарби відрізняється простотою і ефективністю - в нормальних умовах вона абсолютно інертна і виконує тільки декоративні функції. Під дією високої температури вона формує захисний шар, які охороняє метал від перегріву. При подальшому підвищенні температури на поверхні в результаті хімічних реакцій виділяється вода або газоподібні речовини, які перешкоджають процесу горіння. З'єднання значно збільшуються в обсязі, забезпечуючи кращу опірність металу вогню, а звичайні склади формують тонку захисну плівку з силікатних з'єднань.

Для якісного захисту сталевих поверхонь від полум'я і впливу екстремальної температури необхідно точно розрахувати кількість шарів матеріалу на окремих елементах, що неможливо зробити без знань про загальну огнеупорности конструкції. При висиханні фарбувальної суміші вона не повинна потріскатися або відшарується, порушуючи цілісність захисного шару. Крім того, вартість навіть самих бюджетних зразків вогнетривких складів досить велика, щоб довіряти її нанесення непрофесіоналам.

Спучуючися захисні фарби

Захисні властивості цієї групи фарб обумовлені їх здатністю до інтумесценціі - під дією високої температури склад збільшується в об'ємі в кілька разів з паралельним утворенням коксу. У хімічний склад таких сполук входять галоленпарафіни, колірні пігменти та інші наповнювачі.

Під час пожежі утворений захисний шар:

♦ ефективно поглинає тепло;

♦ виділяє інертні гази, які пригнічують полум'я і знижують температуру будівельних конструкцій;

♦ відбиває теплове випромінювання;

♦ перекриває доступ кисню до вогню.

Які послуги по забезпеченню вогнезахисту металевих конструкцій пропонує компанія «Євросервіс»?

Центр пожежної безпеки «Євросервіс» - це повний комплекс послуг, витратних і комплектуючих матеріалів, інструментів і обладнання для забезпечення протипожежного захисту об'єктів будь-якого функціонального призначення. Наші фахівці мають багатий досвід реалізації всього комплексу робіт, пов'язаних із захистом металевих конструкцій від вогню в Києві і області, в інших населених пунктах і регіонах України. Ми пропонуємо своїм клієнтам розрахунок навантажень, що діють на конструкції під час пожежі, необхідну кількість матеріалу, шарів фарби на кожній дільниці, повний пакет проектної документації з вогнезахисту, включаючи кошторис і специфікацію на матеріали. Після узгодження всіх питань фахівці компанії виконають всі передбачені документацією роботи на об'єкті в точній відповідності до затвердженого графіка.

Вогнетривкий захисний склад наноситься на металеву поверхню за допомогою спеціального технічного пристрою, який автоматично контролює товщину шару. Така точність забезпечує рівномірне висихання без тріщин, відшарування і пошкодження захисного складу. Професіонали компанії "Євросервіс" точно розраховують час висихання, завдаючи шар за шаром до досягнення необхідної для пожежної безпеки товщини фарби.

При проведенні робіт технічні фахівці здійснюють постійний контроль якості фарбувального складу на поверхні сталевих елементів і в залишку, контролюють показники коефіцієнта усадки і товщину шару за допомогою спеціального обладнання - електромагнітного вихрового витратоміра. Використовувані компанією «Євросервіс» матеріали і технології дають можливість збільшити термін експлуатації вогнетривкої покриття до п'ятдесяти років!

Вартість проведення робіт із захисту металоконструкцій

Ціна проведення робіт по захисту архітектурно-будівельних конструкцій від полум'я залежить від наступних параметрів:

♦ характеристик і функціонального призначення об'єкта;

♦ місця його розташування;

♦ розмірів і ступеня доступності захищаємих поверхонь;

♦ умов проведення робіт;

♦ обраного методу захисту та ін.

Зв'яжіться з нашими фахівцями прямо зараз, отримаєте безкоштовну технічну консультацію і індивідуальну цінову пропозицію на всі типи робіт.

 

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТ ЖИТТЯ!

Замовити послугу
Відправити