Вогнегасники - просте і ефективне технічний засіб гасіння пожеж на самих ранніх етапах їх виникнення. Принцип їх дії заснований на використанні вогнегасної речовини, в якості якого можуть виступати газ (вуглекислота і хладонові з'єднання), вода і водні розчини, порошки різних складів, піноподібні речовини. Вони використовуються в житлових, складських, промислових і офісних будівлях і спорудах, на автомобільному, водному і повітряному транспорті і можуть гасити тверді, газоподібні і рідкі горючі речовини і склади, метали та їхні сполуки, електрообладнання та проводку. Вогнегасники бувають ручними, призначеними для перенесення і використання однією людиною, і пересувними, що важать більше двадцяти кілограм.

 

Як різний технічний засіб вогнегасники підвержені постійному впливу зовнішніх несприятливих факторів, внаслідок чого вони виходять з ладу. Кожен тип вогнегасників має свій термін служби, після закінчення якого ними не тільки не можна користуватися, але не можна навіть зберігати їх на об'єктах. Крім того, механічна частина виробів може ламатися до закінчення терміну придатності та за її справністю необхідно ретельно стежити і перевіряти.

 

 

Вогнегасні речовини з часом змінюють свій хімічний склад і втрачають туша властивості. Якщо вогнегасник відноситься до розряду перезаряджаються - речовина всередині нього може бути замінено на нове, якщо ж ні - вогнегасник повинен бути утилізований.

Всі типи вогнегасників підлягають процедурі обов'язкової утилізації в тому випадку, якщо:

  • є механічні пошкодження ємності (балони);
  • по закінченню терміну придатності компанії-виробника і в разі, якщо вогнегасник не пройшов процедуру повторного огляду;
  • була здійснена спроба перезарядки без проходження процедури переогляду.

 

Перед процедурою утилізації вогнегасники повинні бути офіційно списані на підставі Акта із зазначенням, дати проведення операції, серійного номера виробу, причини його списання, особи, відповідальної за протипожежну безпеку на об'єкті. Самостійна утилізація може бути небезпечна для здоров'я і життя і привести до тяжких наслідків для навколишнього середовища - всі дії повинні проводитися тільки силами сертифікованих компаній і організацій з використанням спеціального обладнання та технологічних рішень.

 

Дотримання правильної технології утилізації, що залежить від типу вогнегасної речовини, використання спеціального обладнання та кваліфікованого персоналу є запорукою безпечного та екологічно чистого процесу знищення вогнегасника і повторного використання в промисловості і сільському господарстві його елементів.

 

 

Утилізація вогнегасників проводиться в місцях, спеціально обладнаних для такої роботи, силами персоналу, які пройшли навчання роботі з судинами, що знаходяться під високим тиском.

  Компанії пропонують приватним та юридичним особам України послуги з утилізації вогнегасників різних марок і типів. Компанії мають великий досвід в проведенні такого роду робіт, спеціальне обладнання та повний набір витратних матеріалів. Зв'яжіться з нами і отримаєте безкоштовну консультацію по всіх питаннях.