Пожежний рукав являє собою гнучкий трубопровід для доставки води або іншої туша суміші до вогнища спалаху або задимлення. Зазвичай рукава зберігаються в скататися вигляді і використовуються тільки в екстрених ситуаціях. Для збереження їх цілісності та герметичності використовується процедура, яка називається перемотуванням. Перемотка рукавів повинна здійснюватися регулярно силами замовника або підрядної спеціалізованої організації.

 

Пожежні рукави є інструментом, який повинен бути в будь-якому громадському споруді або будівлі, входити в комплект обладнання пожежного автотранспорту, поїздів, морських і річкових суден. Крім традиційного зберігання в згорнутому вигляді (бухти або котушки), вони можуть бути складені як «гармошка». Після використання за їх прямим призначенням необхідно здійснити просушку.

 

Матеріалом для виготовлення рукавів служить брезент або синтетичний матеріал, здатний витримати робочий тиск в 1 Мпа. Для додаткового зміцнення конструкції часто використовується гумовий або полімерний внутрішній шар і металева сітка або полімерний шар в якості зовнішнього покриття.

Для транспортування води або іншого гасячого складу до вогнища спалаху рукава з'єднуються до гідрантів, стовбурах, насосів або іншим водопітающім пристроїв. Для доставки води на велику відстань використовуються рукава, з'єднані один з одним. Сполучення здійснюється за допомогою стандартних металевих замків поворотного типу. Ці замки можуть відрізнятися формою і конструкцією в залежності від функціонального призначення.

 

Перемотка пожежних рукавів входить в комплекс обов'язкових заходів з технічного обслуговування пожежного інвентарю та обладнання. Так як вони зберігаються в згорнутому вигляді, їх необхідно періодично просушувати для запобігання виникненню розривів і тріщин через пересихання матеріалу, виникнення цвілі, гнили і інших пошкоджень.

 

Для цього рукав розгортають на всю його довжину і миють спеціальним розчином. Потім його просушують до повного зникнення вологи з поверхні матеріалу. Просушка повинна бути природною - неприпустимо використання прямих сонячних променів або опалювального обладнання. У літню пору рукав розкладається на затемнених ділянках відкритого повітря, а в зимовий час - в спеціальних сушильних апаратах.

 

 

Після просушування рукава перевіряються на цілісність і герметичність і, в разі виявлення пошкоджень, ремонтуються способом вулканізації. Тільки при відсутності будь-яких ушкоджень структури і поверхні вони перемотувати. Перемотка рукавів здійснюється зі зміною складки на 90 ° для запобігання пересихання або механічного пошкодження рукава на місці згину. Перемотка здійснюється або вручну, що є дуже трудомістким процесом, або за допомогою спеціального обладнання.

 

Центр пожежної безпеки Євросервіс надає повний комплекс послуг по перекочування пожежних рукавів юридичним і фізичним особам в Україні. Наші фахівці володіють всім необхідним обладнанням і досвідом виконання робіт для надання цієї послуги.