Щиток освітлення є спеціальним навісним або вбудовуваним коробом, виконаним з тонкостінного металевого або пластикового листа з різною товщиною стінок конструкції. Щиток для освітлення призначений для забезпечення певною мірою захисту, з'єднання і комутації електричних ланцюгів систем з різною кількістю фаз, які мають відповідний розподіл по зонах. Кожна з цих зон відповідає окремій комутаційній групі. Щиток освітлення захищає від перевантажень і коротких замикань, а також використовується для включення і виключення комутаційних ліній під робочою напругою 220/380 В.

Конструктивно відмінні риси щитів освітлення

Залежно від технічних параметрів і конструкції щитки освітлення класифікуються за такими ознаками:

 • габаритні типорозміри;
 • розміри ніші для розміщення;
 • наявність оглядового віконця або глухі дверцята;
 • вбудований або навісний тип кріплення;
 • кількість автоматів;
 • ступінь захисту та інше.

 

Для щитків освітлення, виконаних зі сталі, товщина стінок конструкції зазвичай становить 0.8 міліметра. Щиток освітлення забарвлюється спеціальною порошковою фарбою в білий або сірий колір. На лицьовій поверхні з метою захисту внутрішнього наповнення передбачається навісний або врізний замок з комплектом запасних ключів.

 

Правила експлуатації освітлювальних щитів і техніка безпеки

Щитки освітлення призначені для експлуатації в наступних умовах:

 • висота розміщення пристрою не повинна перевищувати 2000 метрів над рівнем моря;
 • діапазон температур використання від -40 до +40°C;
 • відносна вологість повітря при температурі в + 25 ° C повинна складати не більше 80%;
 • тип атмосфери - II згідно умов ГОСТ 15150;
 • стійкість до негативного впливу ушкоджуючих механічних факторів - М1 згідно умов ГОСТ 17516.1.

Щит повинен монтуватися на висоті приблизно півтора метра від поверхні підлоги із забезпеченням вільного доступу. На поверхні повинні бути нанесені спеціальні попереджувальні знаки або наклейки «Обережно, електрична напруга!». Дверцята повинні постійно бути закриті на ключ для запобігання несанкціонованому доступу. На внутрішній стороні повинна бути наклеєна однолінійна схема електропостачання об'єкта.

 

Правила експлуатації щитка для освітлення (зберігання, необхідні документи, техніка безпеки)

Кожен щиток для освітлення має пакет технічної документації, який включає в себе паспорт виробу і сертифікат відповідності. Компанія-виробник гарантує повну відповідність технічних характеристик і найвищі стандарти якості на всі вироби. Для забезпечення техніки безпеки в процесі монтажу і експлуатації установка вироба повинна здійснюватися підрядними організаціями, які мають ліцензію на проведення таких робіт і фахівців відповідної кваліфікації.

 

Виготовлення, доставка і монтаж щитів освітлення

Центр пожежної безпеки Євросервіс здійснює виготовлення стандартних і індивідуальних щитків з використанням найсучасніших технологій і матеріалів. Наші фахівці допоможуть вам вибрати оптимальну комплектацію вироби і найзручніший спосіб доставки. Доставка по Києву і Україні можлива як кур'єрськими та поштовими службами, так і з використанням власного автопарку компанії. Вся наша продукція має повний комплект дозвільної документації і може застосовуватися на всій території України без обмежень.