За статистикою більше 85% всіх вогнищ загоряння гасяться з використанням пожежних рукавів, приєднаних до зовнішнього джерела водопостачання. Вони входять в стандартну комплектацію протипожежних шаф, машин, мотопомп та інших спеціалізованих установок, широко застосовуються для виконання технологічних операцій по перекачування рідких речовин на виробничих, сільськогосподарських підприємствах і складських комплексах. Головною технологічною характеристикою цих виробів є їх діаметр – він визначає пропускну здатність рукава, можливість з'єднання з іншими шлангами, гідрантами і насосами.

Як вимірюється діаметр пожежного рукава?

Пожежний рукав – гнучкий трубопровід, які використовується для подачі гасячого розчину до вогнища спалаху. За типом своєї дії він ділиться на три класи:

  1. напірні – м'які шланги з натуральних або синтетичних волокон з металевими сполучними головками, які використовуються для подачі води під високим тиском від насоса, помпи або гідранта до місця гасіння;
  2. всмоктувальні – застосовуються для забору води з джерела. Мають жорстку конструкцію зі спеціальним армуючим шаром, яка здатна витримати зону зниженого тиску у внутрішньому просторі;
  3. напірно-усмоктувальні – комбінований тип виробу.

Діаметр пожежних рукавів вимірюється в міліметрах і дорівнює діаметру його внутрішнього отвору – він визначає пропускну можливість кожного виробу і його здатність з'єднуватися з іншою протипожежною арматурою. У державних стандартах України, спеціальній літературі і маркуванні він позначається як номінальний діаметр або DN. Всмоктуючі і напірно-усмоктувальні типи мають діаметри 75, 100 або 125 міліметрів, а напірні – 25, 38, 51, 66, 77, 89 і 150 міліметрів. Найчастіше на об'єктах нерухомості використовується діаметр пожежного шланга напірного типу 51, 66 і 77 міліметрів.

В процесі експлуатації і зберігання діаметр пожежного рукава необхідно періодично заміряти спеціальними інструментами, наприклад, штангенциркулем. Якщо він змінився – необхідно провести більш детальну перевірку і гідравлічні випробування.

Де купити протипожежний рукав в Україні?

Центр пожежної безпеки Євросервіс пропонує фізичним особам, компаніям і організаціям широкий вибір первинних засобів пожежогасіння, спеціального інструменту та обладнання з сертифікатом якості і гарантією за самими конкурентними цінами. Поставка сформованого замовлення здійснюється будь-яким зручним для покупця способом в усі міста і населені пункти України.