Натуральне дерево - популярний в будівництві матеріал, який часто використовується в Києві для монтажу горищ і покрівельних конструкцій. Дерево володіє міцністю і відносно невеликою вагою, екологічністю і низькими показниками теплопровідності. Однак разом з перевагами у цього матеріалу є істотний мінус - високий рівень пожежної небезпеки. Для захисту покрівельних елементів від надзвичайних ситуацій застосовується обробка горищних приміщень вогнезахисним складом.

Функції вогнезахисної обробки горища

Горище - це комплекс приміщень, які розташовані між покрівельним настилом і перекриттям верхнього поверху будівлі. Для мінімізації навантаження на фундамент будівлі, горище і покрівлю часто монтують з використанням конструкційних елементів з дерева. Крім того, саме це приміщення є найбільш зручним місцем для підключення, прокладання електричних кабелів і проводки. Поєднання цих факторів призводить до того, що горищні приміщення відносяться до розряду найбільш пожежонебезпечних.

У процесі горіння натуральне дерево виробляє теплову енергію і вуглекислий газ, що в комплексі призводить до розширення вогнища загоряння на інші приміщення, виділення великої кількості їдкого і токсичного диму. Вогнезахисна обробка дерев'яних конструкцій горищних приміщень здійснюється за допомогою спеціальних розчинів, які проникають у волокна матеріалу, а під дією екстремальної температури пожежі формують на поверхні вогнестійку плівку. Плівка герметично закриває поверхню дерева, закриваючи доступ кисню, що не дозволяє полум'я розгорітися.

Використовувані захисні засоби

Рідини, які застосовуються для забезпечення протипожежного захисту горищних конструкцій, діляться на два типи - покриття і просочення. Покриття застосовуються в тих місцях, для яких не важливий зовнішній вигляд конструкції - до цієї категорії захисних засобів відносяться лаки, пасти і емалі.

Речовини-просочення в свою чергу діляться на три види:

♦ антипірени - під дією підвищеної температури пожежі виділяють інертні гази і воду, які блокують доступ кисню до полум'я;

♦ антисептики - хімічні склади, що оберігають деревину від руйнівного впливу грибка, цвілі і шкідників;

♦ біовогнезахисні склади - засоби комбінованої дії.

Комбіновані засоби більш універсальні - за один цикл обробки архітектурні конструкції з деревини захищаються як від пожежі, так і від шкідників. Крім захисних розчинів для забезпечення протипожежної безпеки використовуються склади для тканини, очерету і паперу, які запобігають загоряння майно, яке зберігається на горищі.

Основні етапи проведення робіт

Правильна обробка вогнезахисними засобами можлива лише при дотриманні особливої ​​технології підготовки конструкцій і нанесення складу.

Основні етапи проведення робіт:

  1. Оброблювані конструкції необхідно ретельно очистити від скопилася пилу і бруду. Якщо поверхні були пофарбовані - емаль і фарба видаляється. Вологість деревини перед обробкою повинна бути не вище п'ятнадцяти відсотків, а показник вологості в приміщенні - не вище сімдесяти відсотків;
  2. Захисні склади наносяться пензликом, валиком, пульверизатором або методом повного занурення для знімних конструкцій. На оброблюваних елементах не повинно залишатися пропусків або патьоків. Деякі види захисних розчинів допускають нанесення декоративних лаків, фарб і емалей;
  3. Нанесений склад повинен глибоко вбратися в матеріал і повністю висохнути.

Використовувані фахівцями компанії «Євросервіс» протипожежні склади абсолютно безпечні для дорослих і дітей, нетоксичні, повністю відповідають екологічним нормам і вимогам. Ми пропонуємо своїм клієнтам комплекс робіт «під ключ» на об'єктах Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова та Луцька - підготовку приміщення і поверхонь, підбір вогнезахисного складу і методу його нанесення, проведення обробки, гарантійне обслуговування і обстеження. Центр пожежної безпеки «Євросервіс» - гарантія якості і надійності.

 

 

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!