Деревина користується великою популярністю в будівництві за рахунок своєї міцності, екологічності, низьку теплопровідність. Але вона має один недолік - підвищена пожежонебезпека. Так як горищні приміщення виконуються з деревини, необхідна їх грамотна вогнезахисна обробка.

 

Навіщо проводити вогнезахисну обробку горища

Додаткове горищне приміщення - це зона між перекриттям основного приміщення і покрівлею. Щоб не створювати навантаження на несучу конструкцію, покрівлю та горище виконують з дерева. Також саме звідси починається прокладка електропроводів. Сукупність цих факторів відносить горищне приміщення до категорії пожежонебезпечних. Деревина при загорянні активно виробляє тепло і вуглекислий газ, що призводить до швидкого поширення вогню та їдкого диму в інших приміщеннях. Для захисту від загоряння дерев'яні конструкції обробляються спеціальними просоченнями. Вони проникають в структуру деревини, при нагріванні утворюється плівка, яка перекриває доступ кисню і не дає вогню розгорітися.

Якими засобами проводити обробку

Засоби, що використовуються для захисту горищних приміщень, можна розділити на покриття (емалі, пасти, лаки) і просочення. Там, де не важлива естетична привабливість конструкції, використовуються покриття, для інших випадків використовуються просочення.

Просочення діляться на категорії:

  • антипірени. Речовини, які перегороджують доступ кисню до ділянки горіння шляхом освіти негорючих газів і захисних плівок;
  • антисептики. Склади, що перешкоджають руйнуванню дерева під дією грибка, цвілі і комах;
  • біоогнезащітние кошти. Включають антипірени та антисептики.

 

Комплексна протипожежний захист більш краща, тому що за один сеанс обратки можна забезпечити захист конструкції з деревини від пожежі і шкідників.

Також для захисту горища від вогню використовуються склади для тканини, очерету і паперу, що необхідно для запобігання загоряння речей, що знаходяться всередині приміщення.

 

Як правильно проводити вогнезахисну обробку

Важливою умовою для якісної вогнезахисної обробки є дотримання правил підготовки поверхні і нанесення складів для захисту від пожежі.

технологія:

  1. Поверхня необхідно попередньо очистити від пилу, бруду, якщо вона покрита фарбою або емаллю, їх необхідно зачистити. Нанесення ведеться вже після завершення будівельних робіт. Вологість матеріалу повинна бути не більше 15%, вологість в приміщенні - не більше 70%.
  2. Нанесення складів проводять пензлем, валиком, розпилювачем або зануренням. На поверхні не повинно бути пропусків і напливів. Деякі склади допускають додаткове нанесення лаків, фарб або емалей.
  3. Необхідно дати складу вбратися.

 

Сучасні протипожежні склади безпечні для людей, нетоксичні, екологічні.

Нанесення вогнезахисних складів варто довіряти спеціалізованим компаніям. Вони зможуть правильно підготувати поверхню до нанесення, провести якісну обробку всіх поверхонь, що є запорукою безпеки для майна і мешканців приміщення.