Пожежні щити (стенди) представляють собою спеціальну конструкцію, яка кріпиться на стіну або приставляється до стіни, для розміщення протипожежного інструменту та інвентарю. Установка, оформлення та комплектація щитів інструментом регламентуються законодавчими та нормативними актами України про протипожежну безпеку.

Протипожежні щити необхідні для установки інструменту і обладнання, за допомогою якого можна самостійно, без залучення фахівців Державної служби України з надзвичайних ситуацій, згасити вогнище загоряння на ранньому етапі. Інструмент та обладнання на стендах повинні бути такими, які можуть застосовуватися в цих приміщеннях житлового, промислового або торгово-розважального характеру.

 

Кожен щит повинен мати наступну комплектацію (мінімальну): вогнегасники різних типів і марок три штуки, один ящик з піском, одне покривало з негорючого матеріалу, три багра, дві лопати, два лом, дві сокири.

 

Щити, інструмент і обладнання, закріплені на ньому, повинні бути пофарбовані в кольори, що відповідають нормам ГОСТ 12.4.026-76 "ССБТ. Кольори сигнальні і знаки безпеки". Щити повинні бути обладнані інформаційними табличками або бирками, що містять їх інвентаризаційні номери і телефони екстрених служб. Інвентаризаційні номери повинні вказуватися після літерного позначення ПШ.

 

Вогнегасники, що знаходяться на стендах, повинні бути укриті від попадання прямого сонячного світла. Весь інвентар та обладнання, які зберігаються на щиті, має бути захищене від сторонніх осіб, що використовують їх не за прямим призначенням. При цьому кріплення предметів має бути максимально зручним і легким для зняття при виникненні екстрених ситуацій.

 

Весь протипожежний інвентар стендів повинен піддаватися регулярному очищенні від пилу, іржі і бруду, що накопичуються під час зберігання. У міру необхідності він повинен знову фарбуватися в кольори, відповідні нормативним вимогам, а шанцевий інструмент повинен періодично заточуватися.

 

Ящики і ємності з піском або інший протипожежної сумішшю повинні бути закриті від попадання опадів сміття і пилу або інших забруднюючих елементів з навколишнього повітря. Конструкція ящика повинна бути зручною для вилучення гасить суміші в екстреній ситуації, а його обсяг не може бути менше, ніж 0.1 м.куб.

 

 

Пожежні щити повинні розташовуватися у внутрішніх приміщеннях будівлі або споруди з розрахунку один щит на п'ять тисяч квадратних метрів.