Усі види автомобілів відносяться до засобів із високим ризиком пожежної небезпеки. Займання може виникнути при зіткненні при дорожньо-транспортній аварії, а також причиною пожежі може стати замикання або поломка в паливній та/або електричній системі.

У зв'язку з цим наявність в авто спеціального засобу гасіння є обов'язковою. Який має бути вогнегасник у легковому автомобілі розглянемо у цій статті.

Вогнегасник для автомобіля

На даний момент усі існуючі засоби для пожежогасіння належать до 3 основних груп:

 1. Вуглекислотні.
 2. Порошкові.
 3. Хладонові.

Проте останні отримали заборону їх використання в автомобілі.

Порошкові та вуглекислотні за внутрішнім пристроєм практично не відрізняються. Різниця полягає лише в зарядженому типі речовини, що гасить.

Розглянемо найбільш поширений та ходовий порошковий вогнегасник для автомобіля.

До переваг належить їх універсальність, цінова доступність, легка вага та їх придатність для боротьби з займаннями різних видів, включаючи електричні дроти, що знаходяться під напругою.

Серед недоліків можна виділити:

 1. Відсутність тривалого охолоджуючого ефекту, який може запобігти повторному загорянню.
 2. Порошкова хмара, яка виникає в результаті застосування вогнегасника, робить майже нульовою видимість навколо гасіння.
 3. Порошок може сильно забруднити автомобіль, окремі деталі та електроніку.
 4. При тривалому зберіганні в порошкоподібній речовині, що гасить, можуть утворюватися грудки, які негативним чином позначаться на роботі вогнегасника.

Вуглекислотні вогнегасники також поширені серед автомобілістів, але їх використання не завжди є безпечним. Сама по собі вуглекислота має досить низьку температуру і здатна викликати обмороження при попаданні на відкриті ділянки шкіри людини. Ще одним істотним недоліком є те, що даний тип речовини, що гасить, при його вдиханні здатний викликати негативний вплив на органи дихання людини.

Який вогнегасник повинен бути в автомобілі - це вирішувати самому власнику, але тут слід звертати увагу на вимоги, які пред'являються до колісних транспортних засобів.

Купуючи вогнегасник, звертайте увагу на таке:

 1. Свій вибір краще зупинити на металевому корпусі. Такі засоби більш надійні, ніж аналогічні пластикові засоби.
 2. На вогнегасниках з порошкоподібним засобом, що гасить, є манометр. Якщо засіб справний, то стрілка вказуватиме на зелену зону.
 3. До кожного такого засобу гасіння додається технічний паспорт, а також ви можете ознайомитись у продавця з пожежним сертифікатом та сертифікатом відповідності, які у нього обов'язково мають бути в наявності.
 4. Чека засобу для пожежогасіння має бути опломбована.

Такі нескладні правила дозволять вам придбати якісний та безпечний вогнегасник для свого автомобіля, який буде відповідати всім основним вимогам, що висуваються під час проходження щорічного техогляду.

 

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТ ЖИТТЯ!