Вогонь - це дуже небезпечна стихія. Пожежа не щадить ні будівлі, ні комунікації, ні різного роду споруди. Але найголовніше - вогняна стихія загрожує здоров'ю і навіть життю людей. Щоб вогнище загоряння в разі його виникнення був максимально швидко локалізовано і усунуто, до цього треба бути готовим.

А це означає, що необхідно чітко виконувати всі затверджені законодавством України приписи і заходи. Вони визначені в правилах пожежної безпеки. Дотримуватися їх зобов'язаний будь-який громадянин. Особливо це стосується осіб, в обов'язки яких входить здійснення цих правил в життя, охорона праці на підприємствах і в організаціях.

 

Основні положення ППБ і покарання за їх невиконання

У будь-якій організації повинні проводитися всі заходи, спрямовані на унеможливлення виникнення стихії або її розвитку. Пожежна безпека вважається ефективною, якщо підприємство:

  • має системи запобігання вогненної стихії;
  • забезпечено всім необхідним для локалізації пожежі, якщо виник його вогнище;
  • має налагоджену систему навчання правилам всіх працівників.

 

 

У разі виявлення під час перевірки органами пожежного нагляду порушень цих правил будь-яким громадянином і тими, кому зобов'язано забезпечувати пожежну безпеку, винуватця карають згідно з існуючим законодавством. Залежно від ступеня серйозності порушення винуватець може бути підданий:

  • дисциплінарної відповідальності;
  • адміністративне стягнення у вигляді штрафу;
  • кримінальному переслідуванню.

 

 

Штрафні санкції та кримінальне покарання

Розмір штрафу може становити суму від одного неоподатковуваного мінімуму до десятків тисяч гривень. У Верховній Раді України зареєстрований законопроект, в якому пропонується з порушив вимоги ПБ громадянина стягувати штраф в розмірі 30-50 неоподатковуваних мінімумів. Підприємець і посадова особа, відповідальна за охорону праці, за аналогічне порушення має заплатити штраф у розмірі від 50 до 100 НМДГ.

Якщо порушення вимог і правил, невиконання посадовою особою належать до його компетенції обов'язків призвело до виникнення пожежі, в результаті якого здоров'ю людини завдано серйозної шкоди, штрафом уже не обійтися. За таке порушення правил передбачена кримінальна відповідальність.

Щоб можна було впоратися з вогнем в перші хвилини його виникнення, необхідно під рукою мати протипожежний інвентар. У різних установах, адміністративних будівлях, на підприємствах і т.д. обов'язково повинні бути вогнегасники. Зберігаються вони на щитах або в спеціальних шафах.

В основну комплектацію пожежних шаф входять також:

  • пожежний ствол і рукав,
  • штуцер для з'єднання рукава і стовбура,
  • вентиль,
  • багор, лом, і сокиру.

 

Відсутність такого шафи або його недокомплектація є грубим порушенням відповідальною особою запропонованих йому законодавством функціональних обов'язків щодо дотримання правил безпеки і загрожує накладенням штрафу.

 

На нашому сайті ви можете придбати необхідне обладнання для забезпечення пожежної безпеки. Ціни в нашому магазині дуже привабливі, оскільки ми є безпосередньо виробником продукції щодо забезпечення безпеки від вогняної стихії. Нашими покупцями можуть бути як окремі громадяни, так і юридичні особи.

 

 

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!

Найчастіші питання про відповідальність за порушення правил пожежної безпеки:

Як часто проводяться перевірки правил пожежної безпеки?

Періодичність перевірки залежить від такого поняття, як ризик господарської діяльності. Планові перевірки суб'єктів з високим ступенем ризику проводяться щороку, з середнім - одного разу в три роки, з незначним - один раз в п'ять років. Також, існують позапланові перевірки.

Які покарання існують за порушення правил пожежної безпеки?

Залежно від ступеня серйозності порушення винуватець може бути підданий: дисциплінарної відповідальності; адміністративне стягнення у вигляді штрафу; кримінальному переслідуванню.

Які штрафи існують за порушення правил пожежної безпеки?

Мінімальний штраф за адміністративні правопорушення становитиме 510 гривень, а максимальний - 8500 гривень.