Пожежний щит підрозділяється на закритий або відкритий тип і є обов'язковим елементом безпеки на підприємствах, установах цивільного та військового призначення. Для того, щоб у персоналу при виявленні вогнища загоряння була можливість своєчасно його ліквідувати, і призначений пожежний щит в комплекті з усім необхідним немеханізованим ручним інструментом.

Пожежний стенд - це пожежний щит укомплектований ящиком для піску, ємністю не менше 0.1 м3, а в іншому, має точно таку ж комплектність.

Комплектація пожежних щитів і стендів повинна відповідати категоріям (видам) і правилам пожежної безпеки об'єктів, на яких вони будуть використовуватися. Відсутність цього протипожежного компонента на території, може спричинити винесення приписів з накладенням штрафу з боку контролюючих органів.

Основне завдання пожежних стендів це швидкий доступ до засобів протипожежного захисту. Добре помітні, пофарбовані в червоний колір, пожежні стенди легко запам'ятовуються людям, коли вони постійно проходять повз них. Та й взагалі, вони зроблені таким чином, щоб привернути увагу людини і відкластися в його пам'яті. І при виникненні пожежі людина легко згадає розташування стенду пожежного і зможе швидко почати гасіння пожежі, поки не приїхала пожежна служба. А, як показує практика, саме оперативні дії в перші хвилини пожежі багато в чому вирішують проблему гасіння. І кожна зайва хвилина зволікання. може обернутися трагедією.

Пожежний щит, стенд

Типи пожежних щитів

На пожежному щиті повинні знаходитися ті засоби пожежогасіння, які можуть бути використані на даному об'єкті:

  • ЩП-А комплектуються для гасіння твердих матеріалів - багор, лом, два повітряно-пінних і один порошковий вогнегасник, штикова і совкова лопати, ємність з водою і два конусних відра;
  • ЩП-В комплектується для гасіння горючих рідин і газів - лом, два повітряно-пінних і один порошковий вогнегасник, пожежне відро, штикова і совкова лопати, ящик з піском і протипожежне полотно;
  • ЩП-Е комплектується для гасіння електроустановок - два вуглекислотних або порошкових вогнегасника і два хладонових, протипожежне полотно, совкова лопата, гак на дерев'яній рукоятці, ящик з піском, діелектричні рукавички, калоші і килимок, ножиці для різання проводів;
  • ЩП-СХ комплектується для гасіння на об'єктах сільського господарства - багор, лом, вили, два повітряно-пінних вогнегасника, ємність з водою і два конусних відра, штикова і совкова лопати, пожежне полотно;
  • ЩП-П пересувний щит, комплектується для гасіння в місцях проведення вогневих робіт: два повітряно-пінних і два порошкових вогнегасника, совкова і штикова лопати, лом, пожежне відро, азбестове полотно, гідропульт з рукавом 5 м і ємкість з водою, шість захисних екранів і шість стійок під їх підвіску. Устаткування щита перевозиться на спеціальному візку.

 

Пожежний щит повинен забезпечувати захист вогнегасників від потрапляння прямих сонячних променів, а для щитів що знаходяться поза приміщенням - захист знімних комплектуючих від використання не за призначенням.

 

Немеханізований ручний пожежний інструмент вимагає періодичного обслуговування, яке включає в себе: очищення від пилу, бруду і слідів корозії; оновлення фарбування з урахуванням вимог стандартів; випрямлення ломів та суцільнометалевих гаків для усунення залишкових деформацій після використання; відновлення необхідних кутів загострень інструментів з дотриманням вимог стандартів.