Призначення

Ящик розподілу та обліку електроенергії призначений для захисту електричних лічильників різної кількості фаз від негативного впливу факторів зовнішнього середовища - механічного пошкодження, перепадів температури, опадів та інших. У ЯУР розташовуються автомати, електричні лічильники та інше спеціальне обладнання, відповідальне за подачу і розподіл електроенергії згідно затверджених схем.
 
Всі об'єкти житлової, виробничої, складської, торгово-розважальної нерухомості наповнені великою кількістю електрообладнання та приладів. Всі вони потребують безперебійного електропостачання та регулювання, а найважливішу функцію в цьому процесі виконує ящик для розподілу і обліку електроенергії. Автоматика, що встановлюється в ящику, виконує перемикання електроживлення в ручному або автоматичному режимі, захищає мережі від перевантажень і короткого замикання, контролює витрату електрики і виконує інші функції.

Конструктивно відмінні риси

Ящик розподілу та обліку електроенергії це короб з металу або пластику. Товщина стінок конструкції становить приблизно 0.5-0.8 міліметрів. У дверцята вбудований замок з набором запасних ключів, який запобігає несанкціоноване проникнення третіх осіб до автоматики. Залежно від конструкції ящик може бути вбудовуваним або навісним.

Розмістити лічильник в багатоквартирному житловому будинку найдоцільніше на поверсі із загальним доступом всіх мешканців. У приватних будинках навісний або вбудований ящик зазвичай встановлюється в доступному і відкритому місці для того, що б запобігти несанкціонований відбір електроенергії з мережі. Найчастіше такими місцями є стовпи ЛЕП, фасад будівлі або спеціальне кріплення на паркані, яке забезпечує захист від актів вандалізму і пошкоджень в залежності від матеріалів і товщини стінок конструкції. Місце розміщення ящика необхідно погоджувати з регулюючою організацією.

 

Правила експлуатації та техніка безпеки 

Встановити ящик, розмістити лічильник обліку електроенергії і здійснити підключення до мережі може фахівець підрядної організації, який має відповідний допуск до проведення робіт. Власник об'єкта нерухомості, який хоче встановити у себе прилади обліку електроенергії, зобов'язаний узгодити місце їх розміщення та схему підключення в регулюючої організації.

 

Зазвичай ящик обліку розміщується на висоті 1.5-1.7 метрів від поверхні землі у відповідній розмірами ніші або навісним способом. При розміщенні на більшій висоті у споживачів і контролюючої організації можуть виникнути труднощі зі зняттям показань лічильників. Всі роботи по підключенню проводяться в кілька етапів з дотриманням техніки безпеки:

  • вхідна лінія під напругою повинна бути знеструмлена
  • вхідні електролінії на першому етапі підключаються до автоматичного вимикача захисту, а тільки потім - до лічильника
  • обладнання системи заземлення
  • підключення до виходу лічильника загальної розводки

Правила експлуатації ящика обліку електроенергії

Ящики обліку електроенергії повинні бути захищені від попадання вологи всередину конструкції і забезпечувати збереження внутрішньої автоматики. Товщина стінок конструкції і матеріал виготовлення повинні відповідати місцю кріплення і умов експлуатації. На корпус ящика повинні бути нанесені спеціальні знаки безпеки, що попереджають про підключення електромереж під напругою.

 

Центр пожежної безпеки Євросервіс

Центр пожежної безпеки Євросервіс пропонує своїм клієнтам ящики обліку під будь-які розміри ніш і будь-який спосіб кріплення. Наша продукція має ступені захисту IP31 і IP54. При ступеня захисту IP54 зовнішній корпус ящика забезпечений додатковим лабіринтовим тунелем для запобігання попадання всередину вологи. Доставка товарів до об'єкта покупця можлива поштовими службами України або власним автопарком компанії.